0 328 626 82 45
  Sosyal Medya Hesaplarımız

  Başkan

  Anasayfa » Başkan
  Başkan Veli FİDAN

  Başkan Veli FİDAN

  7 Haziran 2015 yılında göreve başladığımız Tüysüz Belediyesi’nde bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetler yapacak olduğumuz hizmetlerin teminatıdır. Bilge Liderimizin önderliğinde baş koyduğumuz bu yola Belediye Başkanı olarak göreve geldiğim günden beri önce devlet ve millet sonra halkım ve ben ilkesini benimseyerek hizmetlerimize devam ettik.

  Belediye çalışmalarımız devam ederken Beldemizde işsizlik sorununu da neredeyse tamamen çözmüş durumdayız. Gerek beldemizden, gerek teşkilatımızdan, gerekse Osmaniye ilimizden iş talebinden bulunanlara bir nebze de olsa yardımcı olmak adına belediyemizde bir ekip kurduk. Bu ekibimiz, idari sınırlarımızda bulunan Osmaniye Organize Sanayi Bölgesindeki firmaların işçi alımı konusunda belediyemizle irtibata geçmeleri hakkında görüşüyor.

  2015 yılında 23, 2016 yılında 11, 2017 yılında 13, 2018 yılında 8 olmak üzere toplam 59 ihale ile beldemizin çehresini değiştirdik. Bu süreçte 2 adet Toplu sünnet şöleni, farklı tarihlerde Çanakkale, İstanbul, Şanlıurfa, Konya gibi tarihi ve kültürel şehirlere geziler düzenledik, her sene Ramazan aylarında mahallelerimizde iftar yemekleri verdik ve en önemlisi yardıma muhtaç olan ailelerin üniversite okuyan çocuklarına karşılıksız burs verdik.

  Bu ve bunlar gibi hizmetlerin yanında belediyemizde 110 taşeron işçinin yanı sıra 21 memur, 7 daimi işçi ve 3 sözleşmeli personel istihdam ediyoruz.

  Osmaniye İl Özel İdaresi ile imzalamış olduğumuz protokol çerçevesinde Toprakkale İlçemizin köyleri olan Sayhöyük, Lalegölü ve Aslanpınarı’nın çöp toplama hizmetlerini belediyemizce yapılmaktadır.

  Bu hizmetlerin aksamaması, devam etmesi ve Tüysüz’ümüzün daha güzel günlere kavuşması için planladığımız daha birçok projemiz vardır. Bunların başında ise Gençlik Merkezi, Halk Ekmek Fırını, Osmanlı Hamamı, Mesire Alanı gibi büyük projelerimiz vardır.

  Her şey Daha Yaşanılır Bir Tüysüz için, Tüysüz Ehline Emanet!

  Veli FİDAN

  Belediye Başkanı